"Kázání čtu z mobilního telefonu..." říká mladý rómský kněz Vojtěch Vagai

Hostem XTV byl první římskokatolický kněz romského původu Vojtěch Vagai. "Nikdy jsem neměl problém s tím, že jsem romského původu. Dříve jsem ale šikanu zažíval. Za ty lidi se dnes modlím, je mi jich líto," vysvětluje Vagai, který je znám také mezi celebritami. "Většina z nich věřící není, ale zajímají se o nějaké hodnoty a jsou rádi za důvěrníka, kterému se mohou svěřit. Snažím se v nich podporovat to dobré."

"Tatínek byl nadšený z toho, že jsem se rozhodl stát se knězem. Mladistvý vzhled problém není, mám alespoň blíže k mladým lidem," vzpomíná Otec Vojtěch.

"Celibát vnímám jako něco, s čím se člověk musí vyrovnat. Je to znamení služby Bohu," líčí Vagai. "Jsem zvyklý mít v mobilním telefonu podklady ke kázání. Moderní technologie k církvi patří, vždy byla průkopníkem," vysvětluje první římskokatolický kněz romského původu. "Co se týká pornografie, jde o lidskou důstojnost. Někdo se odhaluje, prodává a někdo jiný na tom profituje. Porušuje přikázání nesesmilníš. K tělu přistupuje jako k nějaké věci," prozradil Vojtěch Vagai.