Ondřej Hejma: "Jsem na straně Klause ml., Facebook je zneužívaný pro politické účely. EU se nechová jako svobodné společenství. Prezident má v záloze další ústavní soudce..."

Jak reagují významné osobnosti Česka na aktuální události posledních dní? Horké novinky, štiplavé glosy, zajímaví hosté. To je pořad Podtrženo, sečteno, který shrnuje ty nejdůležitější aktuality. Hostem tohoto dílu byl Ondřej Hejma. 

 

‚Polemizovat s ubožáky nemá cenu.‘ Zeman kvůli Gerlochovi kritizoval senátory, zatím jej nenavrhl 

„Je to složitý nudný titulek, ale věc nudná není. Uvažuje se o velmi vysoké funkci, která rozhoduje úplně o všem, tento člověk má obrovskou moc. U nás se to hraje na to, že není nezávislý a je nakloněn Zemanovi, ale v USA to byl skandál na půl roku. Pan prezident má v záloze ještě další, je problém najít kvalitní lidi. V Senátu jsou Zemanovi nepřátelé, budou mu dělat problémy se vším.“

Václav Klaus ml.: Ve Sněmovně asi skončím, prezidenta nevylučuji. Chci Česko měnit, šířit hlouposti je právo 

„Klaus ml. to odkroutí pár let a půjde do soukromého sektoru, ale mám pocit, že pokud by přišla partička, která by mu vyhovovala, tak by v politice neskončil. Okamura je na něj moc, chce to něco intelektuálního. Na prezidenta je mladý, v podstatě to odmítl. Šíření hloupostí je zkratka, Facebook je zneužívaný pro politické účely, jsem na jeho straně. Zákon, který navrhl, je právně nerealizovatelný. Jediné řešení odejít z Facebooku nebo si založit vlastní,“ řeká Hejma. 

Mayová Bruselem nepohnula ani o píď. Brexitovou dohodu EU měnit nehodlá

„Je to slepá ulička, vážná věc. EU se nechová jako svobodné společenství – když náhodou někdo neposlouchá nebo si dovolí u unie odejít, tak to schytá. Dva roky si vyjednávají dohodu, která má 600 stránek. Pak se diví, že jim to Londýn zamítne. Blíží se to, protivníci Mayové předložili plán, který znamená neodchod z EU, snaží se zamezit brexitu. Já doufám, že to nevyjde. Je to obrovská prohra Evropské unie, ne Mayové,“ domnívá se Ondřej Hejma.

Zlato! Sáblíková triumfovala na trojce

„Martina Sáblíková je obrovská persona. Je to třída s jedním žákem, někdo, kdo stojí nad všemi kategorii. Už to vypadalo, že ji zastíní Ledecká, ale teď je to všechno zase jinak. Je to comeback jako hrom, na druhou stranu se stavěním haly pro Sáblíkovou, bych počkal, toho nejsem zastáncem.“

Europoslanec Tomáš Zdechovský: “Příznivci SPD mi vyhrožovali smrtí. Sesazení Zemana nepodporuji…”

„Pan Zdechovský má zajímavé názory. Ve většině nesouhlasím, ale v genderových záležitostech je sympaticky proti. Je to ale člověk ze starých časů, konzervativní. Že všichni lžou je evidentní, Zemana ve skutečnosti podporuje, ale nic s tím neudělá. Na Facebooku schytávám také slušnou sodu,“ říká.

Další komentáře aktuálních dní naleznete v celém díle Podtrženo, sečteno!