"Mám tři roky na to, abych prorazil v NHL... " říká hokejista Tomáš Nosek

Přímo v pouštním Las Vegas přijal pozvání do XTV významný hokejový útočník a pardubický rodák Tomáš Nosek, který v současné době reprezentuje tým Vegas Golden Knights. Jak vnímal nedávný masakr v Las Vegas, při kterém bylo zastřeleno 59 lidí a dalších 546 bylo zraněno?

 
 

Lasvegaský útočník v rozhovoru zmínil mj. i problematiku hokejového stáří v NHL. „Je mi pětadvacet a teprve v NHL začínám, jsou tam i osmnáctiletí, devatenáctiletí kluci, kteří se na Evropany dívají skrz prsty,“ poznamenal a zároveň dodává, že hra se rok od roku zrychluje. „Musíte se rozhodnout ve zlomku sekundy – ve srovnání s evropským hokejem jde o něco úplně jiného. Mám tři roky na to, abych tu něco dokázal, nebo se budu muset vrátit.“

Není prý jednoduché vydobýt si jméno v tak vysoké hře. Po třicítce navíc člověk ztrácí rychlost, ale tu pak nahrazují zkušenosti a přemýšlení nad taktikou, které se za kariéru hokejového hráče nastřádají.

Den utkání začíná vydatnou snídaní, rozbruslením, obědem a odpoledním spánkem. Poté následuje porada, kde se na videích řeší týmová strategie. Nervózní před zápasem už Tomáš prý nebývá. „Vzpomínám na první zápas, kdy jsem byl velmi nervózní a vlastně si ho vůbec neužil.“ Od té doby si stres nepřipouští a snaží se dát o to víc samotné hře.