Komentátorka Stonjeková: "Merkelová často zapomíná sdělovat zásadní věci. Z Klinikářů padají výroky jako v 50. letech. Telička je karierista, mandát ale nedostane…"

Jak reagují významné osobnosti Česka na aktuální události posledních dní? Horké novinky, štiplavé glosy, zajímaví hosté. To je pořad Podtrženo, sečteno, který shrnuje ty nejdůležitější aktuality. Hostem tohoto dílu byla Karolina Stonjeková. 

 

Politici ODS už k Soukupovi chodit nebudou, Pospíšil zrušil svou účast v Duelu

„V poslední době dostávám na sociální sítí za uši, za své kritické komentáře k ODS, ale já bych je ráda pochválila. Jaromír Soukup je pro ně nyní konkurence. Dosud jsem žila v domnění, že v diskuzních pořadech sedíte proti svému oponentovi právě proto, v tom je přínos pro diváka. Je nepochopitelné, aby se politická strana vzdala mediálního prostoru. Soukup se bude muset krotit s vyjádřeními,“ předpokládá Karolina Stonjeková.

Squateři to vzdali. Klinika už je v rukou SŽDC

„Byl to příběh o tom, že stát je špatný hospodář, ale je to hospodář, který si není schopen vynutit dodržování svých vlastních pravidel. Známe ty případy, když někam vnikne exekutor, tak zpravidla to jde hodně rychle. Tady stačila podpora celebrit a pozornost kamer. Docela mě na tom děsilo poslouchat výroky samotných Klinikářů. Padají z nich perly jak z 50. let.“

Výuka moderních dějin se má ve školách změnit, míní Plaga po schůzce s BIS

„Z mého pohledu je ta situace taková, že to co se děje je naprosto tristní úroveň vzdělání. Bere se to za špatný konec. BIS bojuje proti zvyšování ruského vlivu, mají pocit, že dějepis je proruský. Mě zneklidňuje, že studenti neznají základní kameny svojí vlastní historie. Jsme svědky nějaké snahy historii přepsat. To, že jsme komunismus zažili, se ukazuje jako značná výhoda.“

Štětina oznámil, že už má dost podpisů pro vznik svého hnutí Evropa společně

„Pro tohoto pána nemám moc sympatií kvůli jeho  podpoře ukrajinských nacionalistů, možná by se dalo říct i neonacistů. Věci, proti kterým bojujeme, on podporuje,“ říká komentátorka.

Nový hráč na české politické scéně. Telička zakládá vlastní subjekt

„Ať už si o panu Štětinovi z předchozí zprávy myslíme cokoli, je to člověk, který zastává nějaké názory a tím je znám. Naproti tomu pan Telička je karierista, před okem 1989 byl členem KSČ, pak byl s Babišem a nyní chce zakládat vlastní formaci. Má na to právo, ale na mandát to nebude,“ říká.

Další komentáře aktuálních dní naleznete v celém díle Podtrženo, sečteno!