Komentátorka Stonjeková: "Klaus ml. je černým svědomím ODS, říká věci, které by ODS říkat měla. Z Nobelovy ceny se stala anticena…"

Jak reagují významné osobnosti Česka na aktuální události posledních dní? Horké novinky, štiplavé glosy, zajímaví hosté. To je pořad Podtrženo, sečteno, který shrnuje ty nejdůležitější aktuality. Hostem tohoto dílu byla Karolina Stonjeková.

 

ODS vyzvala Klause ml., aby odešel z poslaneckého klubu. Ať mě vyloučí, vzkázal

„Úplně první věc, která mě napadla je, že to souvisí s neuvěřitelnou kardinální neschopností současného vedení ODS. V uplynulých dnech jela médii kauza pana Faltýnka, který se scházel se zástupci Kapsche. Mohla z toho být poměrně zajímavá kauza, nebýt toho, že ODS přispěchala s vlastní pseudokauzou, kterou to celé přebila. Klaus už je nějakou dobu sám voják v poli. Je černým svědomím ODS, které říká přesně věci, které by ODS říkat měla,“ myslí si komentátorka Stonjeková.

Neroďte děti, je to neekologické a patriarchální, hlásá německá učitelka
„Tento případ spadá do současného trendu, že bojujeme proti přirozenosti. To, že role ženy je spojená s rolí matky, rozením a výchovou dětí, je jasné. A když bojujeme proti věcem, co jsou přirozené, tak bylo jen otázkou času, než začneme zpochybňovat i roli ženy a začneme protěžovat rodící muže. Ale je zajímavé, že s tím přišla žena z Evropy, kde porodnost stagnuje. Nechápu, proč tyto teorie nejede hlásat do Afriky a Asie, kde by tato teorie padla na úrodnou půdu.“

Tomáš Halík požehnal hvězdě slovenských liberálů Zuzaně Čaputové: Vždy jsem se s ní chtěl setkat. Přinese nový duch pro celý region

„Řekla bych, že Halík i papež František jsou důkazem, že Boží mlýny melou a že se církvi vrací křižácké výpravy i procesy s čarodějnicemi pomocí těchto dvou pánů. Co se týče Čaputové, na Slovensku se právě řeší, jestli si Slováci nechají dát facku přes levou nebo pravou tvář, což je ale situace, která bývá v prezidentské volbě vždy, v dvoukolové volbě vždy volíte ze dvou zel. Halíkova akce byla pro české publikum, na Slovensku nemá význam. Čaputová je pohledná dáma, takže se bude dát lépe využít,“ říká komentátorka.

Rádio BBC přestalo hrát písničky Michaela Jacksona, rozhodnutí souvisí s dokumentem o zneužívání

„Rozumím tomu, že když ten dokument vidíte v kuse, tak ty věci v něm mohou působit, jako silná káva a ona to silná káva bude, to bezpochyby. Na druhou stranu bych oddělovala mediální hysterii, která kolem toho vznikla. Myslím si, že dokument přinesl nová svědectví, ale ne novou informaci. Všichni věděli, že se to dělo.“

Šestnáctiletá dívka dostala nominaci na Nobelovu cenu. Bojuje proti klimatickým změnám

„Z Nobelovy ceny míru se stala svoje vlastní anticena, protože ten seznam laureátů je něco neuvěřitelného. Když se podíváte na seznam lidí, kteří dostali Nobelovu cenu míru, najdete tam lidi, kteří se o mír rozhodně nezasloužili. Tahle slečna by se tam hodila. Je s otazníkem, kdo za ní stojí. To, že se odnikud vyloupne děvče, které tvrdí, že nás čeká ekologická katastrofa a studenti musí stávkovat, aby jí zabránili, je podivný příběh,“ tvrdí Stonjeková.