"Ke svým písním nikoho nepustím..." říká Hana Zagorová

Známá česká zpěvačka zpěvačka Hana Zagorová, která nazpívala kolem 850 písní, přijala pozvání do XTV. Se stářím nemá problém, největší nesnáze prý přichází kolem padesátky, ale pak nastává spokojenost. Člověk o tom prý tolik nepřemýšlí. Ani její tvorba nestárne. „Moje písničky znají nazpaměť i dvacetiletí kluci, to je nádhera,“ říká Hana Zagorová.

Lidi chodí spíš na prověřené písničky, nepustí mě z pódia, dokud jim nezazpívám svoje šlágry, ale nové písně mají také rádi,“ myslí si zpěvačka. Koncerty by prý neměly být příliš dlouhé a proto není možné zpívat všechny skladby v původní stopáži. Během koncertování nemá ráda half-playback, chybí mu atmosféra. Užívá si vystoupení s kapelou a sbory, mnohdy i na úkor honoráře. 

Při tvorbě desky se s výběrem skladeb s nikým neradí. „Ke svým písním nikoho nepustím do doby, než se zaranžují a natočí.“ Aktuálně jí vyšlo nové album, ale už má připravených 6 nových skladeb na další album, které vyjde příští rok. 

Jak se proměňovala její tvorba? Jakou píseň nemá ráda? Jak srovnává český šoubyznys s oborem, který dělá její manžel Štefan Margita? Jakým způsobem se setkala s anglickým zpěvákem Stingem a co potřebuje k tomu, aby napsala smutný text?