"Závěť mám, přemýšlím, že některé své děti vydědím..." říká světově známý fotograf Jan Saudek

Historicky prvním hostem televize XTV je fotograf Jan Saudek. Během natáčení prozradil, že některé ze svých dětí zřejmě vydědí. Kriticky se vyjádřil i na adresu svého syna a vysvětlil, proč si často najímá placené společnice.

„Až zemřu, alespoň nebudu muset platit alimenty,“ řekl v úvodu populární fotograf, který brzy oslaví 80. narozeniny. V budoucnu by podle svých slov rád zbohatl, aby mohl prostitutkám opět kupovat automobily.

Dostalo se ale i na vážnější témata. „Některé dospělé děti už by mohly pomalu umírat. Vyčítají mi, že jsem se o ně dostatečně nestaral," uvedl umělec. "Kdyby se syn, který se proti mě postavil a pokouší se mě zničit, topil v řece, neskočil bych pro něj. A ještě bych tam možná hodil pár šutrů,“ řekl Saudek s tím, že pro fotografa jsou děti i manželka přítěž.

Přímo během natáčení předal moderátor Luboš Xaver Veselý svému hostovi nečekaný dar – dopis Saudkova otce, který psal v období války.

Moderátor Veselý se ptal také na Saudkovu zálibu v najímání placených společnic. „Jsem citově vyprahlý, nemusím s nimi spát přes noc. Rád si připlatím za nějakou libůstku. Je v tom něco velkolepého,“ vysvětlil. Trávení času s rodinou a dětmi označil Jan Saudek za nudu.

Na konci se fotograf vyjádřil i na téma závěti. „Závěť mám. Přemýšlím o vydědění některých dětí. Ještě se to musí potvrdit notářsky.“