"Jako muž jsem v modelingu neuspěla, vždy mě stylizovali do ženy. Nejtěžší bylo naučit se chodit na podpatcích..." říká transgender modelka Peťa Nitka

„S modelingem jsem začala v Austrálii před 3 lety. To jsem byla kluk. Začala jsem vystupovat jako androgenní model, měla jsem předvádět mužské i ženské šaty. Jako muž jsem nikdy moc neuspěla, protože jsem nikdy neměla mužské rysy a nebyla jsem dost vysoká, takže mě vždy stylizovali do ženy,“ popisuje své modelingové začátky první česká transgender modelka Peťa Nitka. Vystupovala na módních přehlídkách po celém světě. Tranzice, přechod z muže na ženu, jí otevřela dveře do světa modelingu.

 

Peťa Nitka je aktuálně bez partnera. „Je potřeba, aby ten člověk přijal životní příběh. Asi to není úplně lehké, ale neměla jsem nikdy problém najít si muže. Moje biologická minulost může někomu vadit. Někoho to naopak vzrušuje, ale to se mi nelíbí, nechci být fetiš pro někoho. Řekla bych, že pokud je muž dostatečně sebevědomý a nevadí mu to, tak je to v pohodě. Je to tak, jako když je chlap dostatečně sebevědomý, tak mu nevadí, že je žena vyšší než on.“

Téma změny pohlaví je teď ve světě velmi probírané. „Teď je to všude a lidi jsou z toho podle mě znechucení. Vždycky když o mně vyjde článek, tak čtu komentáře a podle mě jsou tím lidé přehlcení. Komentáře si čtu ráda, je to pro mě sonda do česko-slovenské duše. Komentáře jsou někdy dost ostré, ale jsem dost sebevědomá, abych se z toho hroutila,“ říká Peťa Nitka.

„Nemyslím si, že Česko je ohledně transgender lidí špatná země. Češi jsou naopak velmi tolerantní. Samozřejmě je jich tu strašně zabedněný, ale to je všude. Jsem ráda, že jsem se jako transsexuální osoba narodila v téhle zemi.“ Její okolí si velmi rychle zvyklo na změnu a vědělo se o ní od dětství, že je uvnitř dívkou. Všichni v jejím okolí ji  bez problémů přijali.

Kolik jako modelka pobírá? Co předvádí? Plánuje děti? A jaké je to vyrůstat v těle jiného pohlaví, než kterým se cítí být?