"Inspirací pro moji kandidaturu byl Miloš Zeman..." říká prezidentský kandidát Marek Hilšer

„Vždycky mě dráždilo, když politici dělali z lidí blbce. Fandil jsem rebelům, obyčejným lidem. Pracoval jsem i jako kopáč, svářeč i popelář, vždycky jsem měl vztah k fyzické práci. Je potřeba zlepšit politickou kulturu – styl, jakým se tady dělala politika dříve zásadně rozděluje společnost,“ myslí si kandidát na prezidenta České republiky a lékař, Marek Hilšer.

Marek Hilšer už od dob studia politologie nepovažoval za vhodné vstoupit do politické strany, protože to prý občas může být spojováno s nekalými věcmi. Nahoru se někdy proderou jen ti, kteří dokáží sehnat pro stranu nějaké peníze. Zároveň však nezpochybňuje to, že by se člověk měl zapojovat do práce v politických stranách.

Prezidentura je pro něj zajímavá, protože pokud se dokáže člověk stt prezidentem a vybudovat si svůj post jen s pomocí občanů, aniž by byl závislých na finančních skupinách a politických lobby, tak jen tak může doopravdy svobodně pracovat pro občany České republiky. V tom vidí zásadní roli prezidenta.

„Pokud bych se dostal do druhého kola, na veřejné debaty s Milošem Zemanem se těším. Byl inspirací pro moji kandidaturu. Kdyby se on nestal prezidentem, tak bych do toho nejspíš nešel. Zeptal bych se ho na Andreje Babiše, protože ještě v roce 2011 o něm říkal, že je nedůvěryhodný.“