“Český rozhlas dal voličům dezinformaci, manipuloval politickou scénou. Redaktor chtěl poškodit Okamuru, podávám trestní oznámení…” říká advokátka Klára Samková

„Janek Kroupa uveřejnil reportáž, jejíž základem byly materiály ukradené z mojí advokátní kanceláře, ukradla je moje bývalá asistentka. Materiály použil takovým způsobem, že mě Okamura stáhl z kandidátky Úsvitu do Evropského parlamentu, kde jsem měla velké preference,“ říká advokátka Klára Samková.

 

Ta v posledních dnech rozvířila skandál ohledně reportáže, kterou před pěti lety vypustil reportér Kroupa o tom, že Samková podvedla Českou spořitelnu. Podala na Kroupu, Pokorného i Český rozhlas trestní oznámení.

„Bylo to nachystané, jde o politické zadání, cílem bylo poškodit Tomia Okamuru. Je to kampaň a účelovka, nejde o investigativní novinařinu. Dali voličům dezinformaci, manipulovali politickou scénou a znemožnili řádný průběh voleb,“ říká Samková.

Jestliže je podle ní Český rozhlas schopen připravovat reportáže na základě materiálů získaných trestnými činy, dostává se na úroveň nejpokleslejšího bulváru. Chce omluvu, smír, popř. jakousi kompenzaci.

Jak chce Samková postupovat v kauze s reportérem Kroupou? Proč podala trestní oznámení? A čemu se chce nadále věnovat?