"Bitcoin je srandovní investice, bublina praskla. Investujte do zlata..." radí ekonom Štěpán Křeček

"To, že Babišova vláda dostala důvěru, je dobrá zpráva. V ekonomice máme rádi stabilitu a nyní se dostáváme do fáze normálního fungování naší země. Andrej Babiš je schopný člověk, který toho hodně dosáhl, s penězi to umí, konečně jsme měli přebytkový rozpočet, což se dlouho nikomu nepovedlo," myslí si hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček. Podle něj se však poslední dobou Babiš ladí spíše na populistickou rovinu.

 

"V červnu se vydal velký balík státních dluhopisů, které si pak nakupují investoři. Začíná to být výhodné, desetiletý dluhopis překonal hranici úrokoví sazby dvou procent," popisuje. "Kdybych měl laicky poradit, do čeho investovat, doporučil bych zlato. Jsme na vrcholu hospodářského cyklu, zvyšují se ceny komodit, ale v chvíli, kdy přijde krize, začne se zhodnocovat víc. Bitcoin je srandovní investice, bublina praskla."

"Na světových trzích začíná trochu vznikat panika. Trhy se obávají, jak budou probíhat války mezi USA, Čínou a EU. Česká republika je pořád brána jako rozvíjející se trh. Česká koruna bude příští rok silnější, než dnes," říká Štěpán Křeček.

Donald Trump je podle něj schopen jedním tweetem pohnout cenami na trzích. "Není to zdravé, aby člověk, když se špatně vyspí, hýbal celým trhem."

Odkud si stát půjčuje peníze? Co se stane, když dojdou? Do čeho v Česku investovat? Jaká tu bude cena pohonných hmot? Mohou firmy nabízet investice po telefonu?