"Babiš by rád všechny dirigoval jako ve své firmě. Jeho výroky jsou směšné..." říká poslanec Martin Plíšek

Pozvání k předvolební diskusi v XTV přijal poslanec a kandidát za TOP09 Martin Plíšek. Svým potenciálním voličům přiblížil programové priority, politické kauzy i fungování mediálního trhu. "Víme, že je velká část nerozhodnutých voličů a my jako TOP09 míříme na nerozhodnuté voliče. Chceme jim jasně sdělit ty hlavní důvody, proč by měli volit TOP09. My máme heslo - neuhneme."

"Neuhneme z našich programových priorit, ale neuhneme také v tom, že rozhodně nebudeme po volbách spolupracovat ani s hnutím ANO a ani s komunisty. V těchto volbách kandiduje snad největší množství politických stran v historii a my chceme apelovat na voliče, aby zvážili, že když budou volit stranu, která dlouhodobě vykazuje, že by se nedostala do Poslanecké sněmovny, pak ty hlasy propadnou a mandáty se přidělí těm úspěšným stranám, tedy také hnutí ANO, které by třeba voliči volit nechtěli," říká Plíšek a kromě dvou výše jmenovaných politických stran také odmítá spolupráci s Tomiem Okamurou.

Jako hlavní důvody, proč strana TOP09 vylučuje spolupráci s hnutím ANO, uvádí: "Program hnutí ANO oklešťuje demokracii a právní stát, jak ve vztahu k senátu, tak ve vztahu k rušení zastupitelstev… Na první pohled to mohou být líbivá hesla, ale na druhou stranu, je to oklešťování, které vede k tomu, že by předseda hnutí ANO nejraději o řadě věcí rozhodoval sám. On se nechce zdržovat v těch demokratických orgánech, má představu, že jako ve své firmě by nejraději všechny šéfoval a dirigoval. My takové pojetí politiky nemáme a doufám, že se po volbách neprosadí."

"Myslím, že se můžeme pohybovat v dvouciferném výsledku a získat alespoň 10 procent," odhaduje Plíšek volební výsledek své strany.