"ANO asi vyhraje, ale Babiše za premiéra nechci..." říká senátor Ivo Valenta

Ivo Valenta, úspěšný byznysmen a senátor, hovoří v rozhovoru pro XTV o názorech na budoucí politický vývoj a o vlivu aktuálních zákonů na podnikání. “5 hodin jsem bojoval spolu s kolegy, abychom přesvědčili ministra zdravotnictví. To se nám nepodařilo a mrzí mě to. Proto jsem se domluvil s některými senátory, sehnali jsme dostatek podpisů a podali ústavní stížnost,” říká senátor Ivo Valenta a kritizuje tak protikuřácký zákon, se kterým zásadně nesouhlasí z několika důvodů a který obsahuje některé sporné až paradoxní body.

Mnohé z jeho podnikatelských aktivit jsou v oblati pohostinství, proto také líčí zkušenosti jeho firem se zavedením EET: “Sami jsme si zavedli systémy už dávno a nepotřebovali jsme na to nařízení Babiše. Velkých firem se to nedotkne, protože skoro všechny to už měly. Mají na to aparát lidí, finance a velké obraty. U těch malých se nás to dotklo hodně. Najemníci nám začali vracet nájmy resp. krachovat. Pro ty už to bylo neakceptovatelné, nejen EET, ale i další regulace a věci s tím spojené.”

Odhad volebních výsledků před čtyřmi lety se Valentovi podle jeho slov nepovedl, přesto se ale vyjádřil i na téma parlamentních a prezidentských voleb: “ANO vyhraje. Je otázka, jak vysoko.” Zárověn dodává: “Řeknu Vám, koho bych nechtěl, aby byl předsedou vlády. Je to Babiš. Pro tuhle republiku by to byla katastrofa. Co se týká prezidenta, to bude ještě zajímavý souboj, protože si myslím, že si pan prezident velmi ublížil tím extempore se Sobotkou v přímém přenosu.”