×

Další video: Ondřej Hejma: „Zpravodajství ČT? Ať ho prodají. Mohlo by se jmenovat Soros TV. Plukovnická junta epidemiologů přebírá moc. Prymula? Trochu Hvězdné války. Bojová čivava ODS udělala závažnou chybu. Svrhávat vládu teď může jenom šílenec.“

Countdown
Zrušit
×

"Babiš by rád všechny dirigoval jako ve své firmě. Jeho výroky jsou směšné..." říká poslanec Martin Plíšek

Pozvání k předvolební diskusi v XTV přijal poslanec a kandidát za TOP09 Martin Plíšek. Svým potenciálním voličům přiblížil programové priority, politické kauzy i fungování mediálního trhu. "Víme, že je velká část nerozhodnutých voličů a my jako TOP09 míříme na nerozhodnuté voliče. Chceme jim jasně sdělit ty hlavní důvody, proč by měli volit TOP09. My máme heslo - neuhneme. Neuhneme z našich programových priorit, ale neuhneme také v tom, že rozhodně nebudeme po volbách spolupracovat ani s hnutím ANO a ani s komunisty. V těchto volbách kandiduje snad největší množství politických stran v historii a my chceme apelovat na voliče, aby zvážili, že když budou volit stranu, která dlouhodobě vykazuje, že by se nedostala do Poslanecké sněmovny, pak ty hlasy propadnou a mandáty se přidělí těm úspěšným stranám, tedy také hnutí ANO, které by třeba voliči volit nechtěli," říká Plíšek a kromě dvou výše jmenovaných politických stran také odmítá spolupráci s Tomiem Okamurou.

Jako hlavní důvody, proč strana TOP09 vylučuje spolupráci s hnutím ANO, uvádí: "Program hnutí ANO oklešťuje demokracii a právní stát, jak ve vztahu k senátu, tak ve vztahu k rušení zastupitelstev… Na první pohled to mohou být líbivá hesla, ale na druhou stranu, je to oklešťování, které vede k tomu, že by předseda hnutí ANO nejraději o řadě věcí rozhodoval sám. On se nechce zdržovat v těch demokratických orgánech, má představu, že jako ve své firmě by nejraději všechny šéfoval a dirigoval. My takové pojetí politiky nemáme a doufám, že se po volbách neprosadí."

"Myslím, že se můžeme pohybovat v dvouciferném výsledku a získat alespoň 10 procent," odhaduje Plíšek volební výsledek své strany.

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.