×

Další video: „Ukradeného Picassa jsem vrátil do Čech, v Bulharsku na mne mířili Kalašnikovem. Krade se víc než před revolucí, boj proti organizovanému zločinu je zpravodajská práce.“ – říká Ivan Moroz, bývalý elitní detektiv

Countdown
Zrušit
×

„Telemedicína je zdarma pro lékaře i pacienty. Měnit to neplánujeme. Dobrým sluhou je v psychiatrii, ale i poúrazové logopedii.“ – říká zakladatel služby Miroslav Prosecký

Telemedicína je lékařské vyšetření na dálku. Co všechno si mohu nechat tímto způsobem vyšetřit? A je to bezpečné? Naším dnešním hostem je provozovatel a zakladatel projektu videodoktor.cz Miroslav Prosecký.

„Tak samozřejmě jsou obory, pro které je telemedicína vhodná, a jsou obory nebo zdravotní potíže, řekněme, pro které méně. Pokud je váš registrující lékař telemedicínu ochoten používat a je ochoten vám poradit, tak je to rozhodnutí čistě na něm.“ – říká úvodem Miroslav Prosecký.

„Osobní návštěvu dokáže telemedicína nahradit v oborech, jakými jsou psychologie, psychiatrie, velká odezva je pak v oborech, jako je logopedie, a to v případě léčby pacientů po nějakém úrazu, kdy se učí znovu mluvit. Zde může být telemedicína dobrým sluhou. Pochopitelně pokud si zlomíte nohu, tak vám návštěvu lékaře nenahradí.“ – dodává Miroslav Prosecký.

► Abyste v krizové situaci věděli co dělat, klikněte zde.

„Služba je pro lékaře i pacienty zdarma. Stačí když se lékař zaregistruje. Jako pacient obdržíte od lékaře pozvánku k hovoru.“ – vysvětluje Miroslav Prosecký, který je vývojářem aplikace a vymyslel ji v době první koronavirové vlny.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde

miroslav-proseckytelemedicinavideohovorlekarmedicinanemockonzultacevysetrenikoronaviruscovid-19

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.