×

Další video: Tady všude seděl, hodina zpěvu a na toaletu k Čižínským

Countdown
Zrušit
×

„Přes 1425 druhů bakterií si vozíme v autě mezi zavazadly, volant je jako záchodové prkénko. Vůz by se měl pravidelně čistit, hlavně při změně majitele.“ – říká Igor Sirota

Znechucuje-li vás představa, že byste se dotkli rukou záchodové mísy, raději se vyhněte studii vědců z Astonské univerzity. Zjistili, že vnitřek auta je bakteriemi kontaminovaný podstatně více než průměrná toaleta. Kde je situace uvnitř vozu úplně nejhorší? A můžeme chytit třeba i žloutenku? Na otázky odpovídá mluvčí ÚAMK (Ústředního automotoklubu ČR) Igor Sirota.

Co se týká bakterií, pokud budeme brát auto jako interiér a zavazadelník, tak podle Igora Siroty je situace na volantu vlastně nejlepší. „To je takové srovnatelné se záchodovým prkénkem, dalo by se říct. Ale jsou místa, kde jste na tom přibližně stejně, jako kdyby se člověk ráchal – s prominutím – v toaletě.“ – dodává Igor Sirota.

Na dotaz, kde se bakterie ve voze berou, odpovídá Igor Sirota slovy: „Snažíme se my sami. O sto šest se snažíme. ​Nejhůř z výzkumu vyšel zavazadlový prostor, kde bylo identifikováno 1 425 druhů bakterií.“

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

Například E. coli, která je známá především jako fekální bakterie žijící ve střevech, si v kufru, kam lidé odkládají nákup, libuje.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.