×

Další video: „Pirátské koketování s islámem je hrůza. BIS a tajné služby hrají vlastní politickou hru. Developer Arenberger do června nevydrží.“ – komentuje Petr Holec

Countdown
Zrušit
×

„Moji klienti mají opakované tendence k sebevraždě anebo sebepoškozování.“ - vysvětluje TFP terapeut Karel Dobroslav Riegel

Dnešní doba je velice těžká a těžce působí na naši psychiku. Může nás dovést k různým závislostem anebo třeba k menšímu zlu, a tím je obezita. Tedy je-li obezita menší zlo než závislost. I o tom promluví certifikovaný psycholog, TFP terapeut a vysokoškolský pedagog Karel Dobroslav Riegel.

„TFP terapeut je zkratka pro Transference-focused psychotherapy neboli psychoterapii zaměřenou na přenos, což je jedna z psychoterapií založená na vědeckých výzkumech o efektivitě,“ vysvětluje úvodem Riegel.

„V Česku se teprve rozvíjí, já už mám výcvik za sebou. Byla vyvinuta speciálně pro léčbu závažných poruch osobnosti, například hraniční nebo narcistické poruchy,“ dodává Riegel.

Jedná se, jak objasňuje, o intenzivní terapii s frekvencí sezení 2x týdně. Dle teorie TFP je pacient s hraniční organizací osobnosti nositelem internalizovaných, neslučitelných, protichůdných představ o sobě samém a druhých (není schopen integrovat zároveň dobré a frustrující představy).

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live

Zkreslené obrazy vlastního já, ostatních lidí a přidružené afekty jsou středobodem terapie, jelikož se objevují ve vztahu s terapeutem (přenosová reakce). Terapie je zaměřená na integraci odštěpených částí vlastního já, a neustálá interpretace těchto narušených percepcí je považována za hlavní mechanismus změny.

„Moji klienti mají tendenci k sebepoškozování či mají opakované tendence k sebevraždě. Vždy záleží na věku; čím dřív se dostanou do odborné péče, tím je lepší prognóza,“ konstatuje Karel Dobroslav Riegel.

Zde můžete podpořit projekt televize XTV.

karel-dobroslav-riegelpsycholog-tfp-terapiepsychologieklinicka-psychologiesebevrazdasebeposkozovanikoronakrizecovid-19klinika-adiktologieobezitazavislostimedicina

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.