×

Další video: „Pirátské koketování s islámem je hrůza. BIS a tajné služby hrají vlastní politickou hru. Developer Arenberger do června nevydrží.“ – komentuje Petr Holec

Countdown
Zrušit
×

„Zatím jsme na velmi tenkém ledě. Na konci dubna očekáváme deset nebo jedenáct tisíc pacientů.“ – říká epidemiolog Rastislav Maďar.

Zaspala v případě koronaviru Světová zdravotnická organizace a Evropská komise? Kdo má rozhodovat o tom, který pacient zemře a který přežije? Nakolik podle koordinátora týmu Karanténa ministerstva zdravotnictví a vedoucího Ústavu epidemiologie a ochrany veřejného zdraví Lékařské fakulty Ostravské univerzity Rastislava Maďara vláda straší občany? A kdo u nás skutečně rozhoduje o koronavirových opatřeních?

„Zatím u nás příznivá situace trvá, ale jsme na velmi – velmi tenkém ledě. Tam totiž stačí odchylka reprodukčního čísla o jednu desetinu a bude to znamenat naprosto odlišnou věc, pokud jde o zahlcenost jednotek intenzívní péče potenciálně kritickými pacienty. Řeknu to výhledově: na konci dubna očekáváme, že by mohlo být deset nebo jedenáct tisíc pacientů.“ – konstatuje epidemiolog Rastislav Maďar.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Nerad predikuji na dlouhou dobu, protože se může ukázat v květnu, že situace je jiná, než jsme původně doufali. My epidemiologové vnímáme, jak je ten aktuální stav zatím křehký. Do konce dubna budeme čekat dva týdny, co nám přinesou velikonoční svátky a otevírání různých provozoven. Rádi bychom získali přehled, orientační představu, kolik je u nás občanů, kteří mají protilátky.“ – dodává epidemiolog Rastislav Maďar s tím, že tato čísla ukáží, s jakou odvahou se bude přistupovat k dalšímu uvolňování opatření.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

 

 

rastislav-madarepidemiologpandemiecovid-19koronaviruskarantenaopatreni

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.