×

Další video: „Ukradeného Picassa jsem vrátil do Čech, v Bulharsku na mne mířili Kalašnikovem. Krade se víc než před revolucí, boj proti organizovanému zločinu je zpravodajská práce.“ – říká Ivan Moroz, bývalý elitní detektiv

Countdown
Zrušit
×

Poslanec Marek Výborný: "ČR dnes čerpá z EU víc, než do ní dává. Musíme se připravit na to, že se to jednou obrátí..."

„Napsal jsem panu prezidentovi otevřený dopis, přes pana Ovčáčka, ve kterém jsem reagoval na jeho nevhodné vyjadřování, dodnes mi neodpověděl. Pan prezident se v ČT vyjádřil dost vulgárně o rozhodnutí vlády, dívaly se na to moje malé děti a ptaly se mě, jak je možné, že takhle mluví. Jsem i ředitel školy a na to samé se mě ptali studenti. A já jsem na to nedokázal odpovědět. Neviděl jsem jinou možnost, než se ohradit. Hlava státu by se veřejně takto neměla vyjadřovat,“ myslí si poslanec Marek Výborný. Takovéto vyjadřování mu vadí obecně, u hlavy státu by se ale mělo o to více na vhodné vyjadřování dbát.

Podle Výborného je brexit pro Evropu velmi nečitelná situace. „Nevíme, co vlastně britové chtějí. Nejsou schopni se dohodnout toho, jak brexitu dosáhnout. Britský parlament není schopný se domluvit. Nechtějí prásknout dveřmi a odejít z EU, všichni v Evropě si uvědomují, že nejhorší, co by se mohlo stát je divoký brexit. I to byl jeden z důvodů, proč jsme odklad odložili.“ Pokud by se Britové rozhodli v EU zůstat, uvítal by to.

Myslí si, že EU by se měla zjednodušit a reformovat: „Jde hlavně o fungování institucí, když se podíváte do časů, kdy EU přijímala členy, tak to neodpovídá tomu, jak to vypadá dnes. Jaké jsou počty poslanců a tak dále. Chceme, aby EU byla přívětivá a ne byrokratickým molochem. Třeba stěhování Europarlamentu z Bruselu do Štrasburku jako karavana jednou za měsíc, stojí to velké finanční prostředky a děje se to jen z historických důvodů.“

„Hájíme v EU respekt k hodnotám, volný pohyb a kapitálu. Jde nám o vzájemnou solidaritu. Co se týká migrace, prosazujeme, že problémy se mají řešit tam, kde vznikají. To EU dělá, poskytuje pomoc v regionech, odkud migranti přichází. Prosazujeme obranu Schengenské hranice, pokud sem přijde někdo z uprchlíků, musí platit jasné pravidlo: naše země, naše pravidla,“ říká Výborný.

Může prezidentský kandidát nazývat ostatní lidi prasaty? Měli by britové mít nové referendum? V čem jsou nebezpečné politické aspekty Islámu, nad kterými chtějí Lidovci dozírat v Europarlamentu? A co stojí za novými vlnami antisemitismu?

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.