×

Další video: „Spolupráci Trikolóry s prezidentem Klausem bych uvítala. Situace se mění ze dne na den, nechceme novodobou totalitu.“ – říká Tereza Hyťhová (Trikolóra)

Countdown
Zrušit
×
AUDIO ZÁZNAM

„Že KSČM podporuje vládu, je rozhodně pozitivní. Socialismus jsem nezažil, ale spousta věcí byla dobrých. Dnes se k nim jiné strany vrací. Komunisté si nezapalují cigarety pětitisícovkami jako v ODS.“ – říká lídr KSČM Filip Zachariaš.

„Že KSČM podporuje vládu, je rozhodně pozitivní. Socialismus jsem nezažil, ale spousta věcí byla dobrých. Dnes se k nim jiné strany vrací. Komunisté si nezapalují cigarety pětitisícovkami jako v ODS.“ – říká lídr KSČM Filip Zachariaš.

Filip Zachariaš je asistent poslance a lídr KSČM na Vyškovsku. Zároveň kandiduje na zastupitele v Jihomoravském kraji. V pořadu Horká linka tvrdí, že podpora vlády ze strany KSČM je rozhodně pozitivní. „Socialismus jsem nezažil, ale spousta věcí byla dobrých. Dnes se k nim jiné strany vrací. Komunisté si nezapalují cigarety pětitisícovkami jako v ODS,“ doplňuje.

Na první otázku, jak hodnotí toleranci současné vlády ze strany KSČM a považuje-li ji za prospěšnou, či naopak škodlivou, Zachariaš odpovídá: „Rozhodování o tom, zda KSČM podpoří, nebo nepodpoří vládu Andreje Babiše, byla složitá. Po volbách v roce 2017 jsme byli postaveni před to, že Andrej Babiš jako první nabídl spolupráci ODS. Takže byly dvě zde varianty: buď to byl Kalousek a Fialova ODS, anebo KSČM, která si dala jasných sedm podmínek, které jsou ve prospěch devadesáti procent obyvatelstva: zvýšení důchodů, zamezení církevních restitucí, navrácení vodních zdrojů zpět do rukou občanů a další. Zda-li ta spolupráce byla prospěšná, ukážou nadcházející volby. Já si myslím, že pro naše občany – pro lidi naší země – je podpora vlády ze strany KSČM rozhodně pozitivní.“

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

Další otázka zní: Zažil jste socialismus, kolik vám bylo v roce 1989? „Socialismus jsem nezažil, jsem ročník 1993, nicméně nemyslím si, že je nutnost pro to, aby byl člověk členem komunistické strany, aby zažil předchozí režim. Ostatně KSČM má od roku 1990 více než osm tisíc nových členů. Politika, kterou KSČM dělá, je pro lidi. Z minulého období jsme se dokázali poučit. Dokázali jsme říct, co bylo špatně, ale i že spousta věcí byla dobrých. Jiné strany se k nim dnes vrací jako k něčemu převratnému: ať už jde o jesle, nebo o novomanželské půjčky,“ odpovídá Zachariaš s tím, že v KSČM je proto, že „na naší politické scéně není jiná strana, která by za sebou neměla korupční skandály, kmotry, lobbisty, která by neměla lidi, kteří si pětistovkami podpalovali cigarety jako třeba ODS v Brně“.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

kscmkomunistefilip-zachariasanovladakandidatkavolbykrajske-volbylidrlistopad-1989podpora-vladykscnormalizaceandrej-babisodskmotripolitikavodni-zdrojejeslenovomanzelske-pujcky

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.