Našli jsme {{ search.data.length }} vide{{ search.suffix() }} pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}":

Pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}" jsme bohužel nic nenašli.

×
×

"Zeman prezidentskou funkci nebude zvládat, Okamura je pro západ toxický..." říká ředitel Občanského institutu Roman Joch

Publikováno 16.3.2018 v 10:00
Roman Joch - politický komentátor

„Od Miloše Zemana nečekám nic dobrého, nechám se jenom příjemně překvapit. Podepisuje se na něm věk, funkci nebude dobře zvládat – ne že by ji předtím zvládal dobře,“ myslí si Roman Joch, ředitel Občanského institutu a politický komentátor. Nemá podle něj už žádnou možnost se mstít tak, aby poškodil své odpůrce.

„Miloš Zeman nepotřebuje Andreje Babiše, ale Babiš Zemana potřebuje, aby ho premiérem jmenoval. Prezident to zřejmě udělá, ale bude mít své personální podmínky na úrovni náměstků a možná i ministrů,“ říká Joch. Babiš si prý dobře uvědomuje, že Tomio Okamura je v západní Evropě toxický, což by mu jeho podporovatelé neodpustili, kdežto spolupráce s komunisty se odpouští. „Babišovi jde o prestiž, chce být v očích voličů jako zodpovědný státník.“

„Tomio Okamura ztrácí svými prohlášeními vstupenku do slušné společnosti. Když útočí na segment české populace je špatná věc – rozeštvává jedny občany proti druhým. Je to nepovedený pragmatismus. Po islámu hrozí romy,“ říká politický komentátor.

V jakém stavu je podle Jocha Česká televize? Proč prezident uráží některé novináře? Proč se Andrej Babiš v posledních dnech mění? Jsme křesťanská země? A jakou věc si politik v žádném případě nesmí dovolit?


Komentáře

Starší videa
{{ core.jeVicVideiText }}