Našli jsme {{ search.data.length }} vide{{ search.suffix() }} pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}":

Pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}" jsme bohužel nic nenašli.

×
×

Skandální exekuce - český fenomén

Publikováno 2. února v 13:22
Luboš Xaver Veselý

„V naší zemi jsme, co se exekucí týče, extrém. V první řadě jde o sprostý, odporný byznys pár lidí. V naší zemi je 830 tisíc lidí v exukuci, z toho 135 tisíc důchodců a 6 tisíc dětí. Občané České republiky dluží 240 miliard korun,“ říká Luboš Xaver Veselý ve svém pořadu Xaver Live, který se dotýká kontroverzních témat na hraně. „Nelze říct, že všichni exekutoři v ČR jsou mafiáni, ale systém vyhovuje několika málo jedincům. Tzv. inkasní agentury nechtějí pomoci, chtějí peníze a v jejím zájmu je, aby občané dlužili co nejvíce peněz a proto některé dluhy vymáhají až za deset let.“

Xaver Live ZDE

Jedna z příčin je i volný trh exekutorů. Zhoršil to zákon z roku 2001. „Exekutor si může v naší zemi dělat co chce. Existuje pár jednotlivců, kteří z tohoto byznysu vydělali obrovské peníze. V roce 2001 bylo Česku 7 tisíc exekucí. Jde o bohapustou zlodějinu podpořenou státem,“ popisuje Xaver. V naší zemi tak vznikl fenomén, kterému se dá říkat „skandální exekuce“.

Jeden z exekutorů, který vyvedl od dlužníků miliony, je např. exekutor Tomáš Vrána. „Bylo to něco jako novodobé gestapo. Každý exekutor není zlořinec, ale to, že jde o jakousi mafii, která si přihrává kšefty a pořádně o peníze připravit občany, to je pravda. Jde o mimořádně výhodný byznys,“ uzavírá Luboš Xaver Veselý.

Proč v Česku působí exekutorská mafie a jak pracuje? Jak může firma z původní půjčky 15 tisíc korun vymáhat téměř půl milionu korun? A kdo může za to, že se z Česka stal exekutorský ráj?


Komentáře

Starší videa
{{ core.jeVicVideiText }}