Našli jsme {{ search.data.length }} vide{{ search.suffix() }} pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}":

Pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}" jsme bohužel nic nenašli.

×
×

Principál nového cirkusu promluvil: "Lidi nás mají za exoty, já jsem hrdý, že dělám cirkus. Těch dobrých je ale v Česku málo..."

Publikováno 26.5.2018 v 09:00
Rostislav Novák - principál

„Většina pocházíme z divadelního prostředí. Nový cirkus je reakce na tradiční cirkus. V Čechách je dobrých cirkusů pomálu, ale nemají to jednoduché. Ve světě můžou žádat o dotace, tady je to bez šance. Jsem hrdý, že dělám cirkus,“ říká principál Rostislav Novák.

Nový cirkus se liší tím, že tradičně nevyužívá zvířata, i když to tak nemusí být ve všech případech. „Je to způsob, jak vyprávět příběh nebo vytvářet různá netradiční představení. Snažíme se věci propojovat, rozbíjet klasické cirkusové struktury. Každým dalším projektem získáváme odpovědi.“

„Dostali jsme se na věkovou hranici. Příprava, představení a zkoušení je nesmírně náročné, bolí to. Přemýšlíme, jak pokračovat dál, i když tělo začíná být unavené,“ popisuje svůj každodenní chléb Novák.

Jeho momentální pracovní vytížení je vysoké. „Když nezkouším finální část projektu, tak se snažím držet volné víkendy. Dobré i špatné je, že rodina s námi pracuje. Na jevišti už jsem se potkal i se svými syny.“

Jak bere cirkusové umělce společnost? Má Rostislav Novák nějaké hranice? Co všechno připravuje? A proč vzdoroval divadlu?


Komentáře

Starší videa
{{ core.jeVicVideiText }}