Našli jsme {{ search.data.length }} vide{{ search.suffix() }} pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}":

Pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}" jsme bohužel nic nenašli.

×
×

Oranžové ženy: "Komunismus bude"

Publikováno 24. Ledna v 02:00
Luboš Xaver Veselý

„Možná i vy registrujete v médiích a na internetu, že bychom se měli něčeho bát. Je na tom kus pravdy. Nejzásadnější věc, které bychom se měli obávat leží poblíž nás, zevnitř,“ popisuje Luboš Xaver Veselý ve svém pořadu Xaver Live, který se dotýká témat, o kterých se mlčí nebo se neříká úplná pravda. Diskuze se totiž cenná.

Xaver Live ZDE

Případ pražské Kliniky je diskutovaným tématem posledních dní. „Je to bohapustá zlodějina, jakoby se někdo nastěhoval na půdu a že tam bude bydlet. I lidé, kteří byli demokraticky zvolení, to podporují. Jedním z dalších problémů je zákon o omezení prodejní doby o státních svátcích, který je výmyslem doby, která už dávno minula,“ říká Xaver. Hlavní myšlenka je však o návrhu oranžových žen.

„Dluhová amnestie spočívá v odpuštění každému, kdo dluží do sta tisíc korun. Nejedná se jen o dluhy státu. Pokud vám někdo dluží 99 tisíc, budete muset tento dluh odpustit. Zákonodárci se začínají řídit starým pravidlem,“ poznamenává. Sociální demokraté navrhují utratit ze státního rozpočtu 5,5 mld. korun za obědy pro děti ve školách, i když se problém týká jen stovky tisíc korun. Je to však začarovaný kruh. Situace se stává nepřehlednou a poslanecká sněmovna bude mít těžké rozhodování.

„Mělo by to pro nás mít varovný efekt. Když se nad tím zamyslíme, tak zjistíme, čeho bychom se měli bát. Ani z Ruska, ani z Číny nám nic nehrozí. Měli bychom se bát věcí, které vznikají v naší zemi…“ říká Luboš Xaver Veselý.

Jaké všechny změny by rády zavedly oranžové ženy? Jak to v praxi bude fungovat? A kolik nás to všechno bude stát?


Komentáře

Starší videa
{{ core.jeVicVideiText }}