Našli jsme {{ search.data.length }} vide{{ search.suffix() }} pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}":

Pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}" jsme bohužel nic nenašli.

×
×

"Domácí porody mohou končit tragicky..." říká gynekolog Luboš Vlček

Publikováno 17.5.2017 v 18:03
Luboš Vlček

Hostem pořadu Na zdraví televize XTV byl gynekolog Luboš Vlček. "Česká republika je ve světě vyhlášená v léčbě neplodobnosti, i díky skvělé legislativě. Jezdí k nám lidé z celého světa. Například systém darování spermií je striktně anonymní, ne všude to tak je," vyvětluje Vlček. Co si myslí o domácích porodech, jak jsou na tom čeští muži s plodností a jak funguje darování ženských vajíček?

Porod je vždy o obrovských emocí. Od mého prvního porodu uplynulo osm let, občas za mnou matky chodí s tím, že je dítě zdravé," líčí Luboš Vlček, který má za sebou kromě studií na prestižní 1. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy také angažmá v Německu, kam se dostal v rámci lékařské protestní akce. Podle Vlčka to byl krok správným směrem, zkušenosti prý dodnes zúročuje. Dnes pracuje na prestižní klinice Gynem, kde se věnuje léčbě asistované reprodukce. "Velkou část klientely tvoří cizinci," prozradil Vlček. 

Uznávaný gynekolog promluvil také o problému nedonošených dětí: "Vždy je potřeba řešit situaci s rodiči, musíte jim sdělit rizika. Teprve až první dny ukáží, zda je dítě postižené nebo ne. Devčátka mají vždy větší šanci," vysvětlil Vlček. 

 


Komentáře

Starší videa
{{ core.jeVicVideiText }}