×

Další video: „Být ženou není žádná kvalifikace. Chvilkaři zahájili akci Opozice hledá superstar, měli by se stát politickou stranou. ČT je bruselská televize…“ – říká Ondřej Hejma.

Countdown
Zrušit
×

Rodiče v šoku. V Praze jsou už školky, kde mají zákaz vstoupit za dětmi do tříd. Vše kvůli nařízení EU. „U mě tohle nehrozí.” – říká ředitelka Barbora Novotná.

Jaký je rozdíl v tom, dá-li rodič dítě do běžné mateřské a základní školy, anebo do školy soukromé? Podle jakého klíče vybírá ředitelka Barbora Novotná učitele a učitelky? Jak bojuje s šikanou? A mají učitelé v Česku důvod stávkovat? A jaké je na škole B-English, kterou třicetiletá ředitelka postavila na zelené louce, vlastně školné?

Barbora Novotná (*1989) vystudovala Střední pedagogickou školu v Berouně a dále studovala na Západočeské univerzitě v Plzni (Pedagogické fakultě) a na Metropolitní univerzitě mezinárodní vztahy. Při studiu si přivydělávala doučováním angličtiny a v noci lítala jako letuška, tehdy pro společnosti SkyEurope Airlines. Mezi lety 2009-2011 působila jako učitelka ve státní škole. S projektem MŠ a ZŠ B-ENGLISH vyhrála v roce 2011 projekt Rozjezdy pro začínající podnikatele.

„První rozdíl mezi soukromou a státní školou je samozřejmě školné. Rozdíl může být i v pedagogickém prostředí a technickém vybavení, kdy v soukromé škole bývá mnohem větší individuální přístup. My máme ve třídě patnáct žáků. Soukromá škola také nabízí řadu nadstandardních aktivit, konkrétně u nás vlastníme školní minibus a odpoledne rozvážíme děti na kroužky, které nejsou spojené se školou. Co se týká mateřské školy, tak rozdíl není ani tak v hračkách, ale právě v tom zmíněném individuálním přístupu, kdy na jednoho pedagoga připadne osm dětí. Ve státní škole jsem se setkala se šikanou, u nás zatím ne. Jdeme cestou prevence.“ – uvádí ředitelka MŠ a ZŠ B-English Barbora Novotná.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Na učitele máme asi větší požadavky než na státní škole. Ideální je, když si to k nám jde nejprve zájemce o práci vyzkoušet. V tuto chvíli máme 20 učitelů na plný úvazek a hlásí se nám další sami, uspěje ale málokdo. Co se týká hodnocení, snažíme se kombinovat slovní se známkami. Dáváme možnost rodiči, aby si vybral.“ – dodává ředitelka MŠ a ZŠ Barbora Novotná.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

skolstvivzdelavanibarbora-novotnab-english

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.