Našli jsme {{ search.data.length }} vide{{ search.suffix() }} pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}":

Pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}" jsme bohužel nic nenašli.

×
×

„Ministrovi Petříčkovi jsem prokázala, že je schopen si zaplatit celou řadu požadavků sám z rezortních peněz neutracených v minulosti. To je víc jak miliarda.” – říká ministryně financí Alena Schillerová (ANO)

Publikováno 22. Srpna v 13:00
Alena Schillerová - ministryně financí

Jak probíhají vypjatá vyjednávání o rozpočtu na příští rok? Se kterými ministry se dohodla? Proč ostrouhal šéf rezortu zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) a na co použije ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) miliardu navíc?

Šéf ČSSD Jan Hamáček napsal premiérovi Andreji Babišovi (ANO) dopis kvůli penězům, které podle něj chybí v rozpočtu na příští rok resortům patřícím právě jeho straně. I přesto, že ministryně financí Alena Schillerová (ANO) nechce zvyšovat navržený 40 miliardový schodek, zůstává optimistická. Věří, že rozpočet, který sestaví, bude regulérně schválen.

„Vídím to pozitivně a věřím, že náš koaliční partner bude natolik zodpovědný, že se domluvíme.” – uvádí ministryně financí Alena Schillerová.

Vysvětluje, proč ministr zahraničí ostrouhal, když si místo požadovaného navýšení svého rezortu o 1,5 miliardy odnesl po dvou a půl hodinovém jednání jen 253 milionů.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Pan ministr přišel s velkou plachtou požadavků, s velkým papírem, kde měl zpracované jednotlivé položky. Prokázala jsem, že je schopen si zaplatit sám celou řadu požadavků z rezortních peněz neutracených v minulých letech. Z takzvaných nespotřebovaných nároků. To je více jak miliarda.” – upozorňuje ministryně financí.

Potřebnější je podle ní například boj proti setrvávajícímu suchu anebo kůrovcové kalamitě.

„Jsem domluvená také s ministrem zemědělství Miroslavem Tomanem, který získal navíc miliardu. Přišel s jasnými argumenty, ať už je to boj s kůrovcem, obnova lesů či příprava vodních nádrží, které mají zadržovat vodu.” – konstatuje ministryně financí Alena Schillerová.

Na peníze se mohou dále těšit třeba i hasiči, kterým Schillerová přispěje mimo jiné na výškovou techniku.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.


Štítky

  • čssd
  • ANO
  • Jan Hamáček
  • Alena Schillerová
  • Tomáš Petříček
  • Miroslav Toman

Komentáře

Starší videa
{{ core.jeVicVideiText }}